8-tygodniowy kurs MBSR – październik 2021

Zapraszam na kolejną edycję 8-tygodniowego kursu MBSR, zaczynamy 5 października

Więcej informacji: http://akademiauwaznosci.pl/oferta/8-tygodniowe-kursy/.

Biorąc udział w Kursie MBSR możesz odnaleźć spokój i zadowolenie w czasach tak pełnych niepokoju i pośpiechu jak obecnie.

Wile badań psychologicznych pokazuje jak szczęśliwsze i bardziej satysfakcjonujące stało się życie osób, które uczestniczyły w Kursie MBSR. Sami uczestnicy mówią, że lęk, depresja, drażliwość tracą na intensywność dzięki regularnej praktyce uważności. Poprawia się również pamięć oraz wytrzymałość umysłowa i fizyczna. Zmienia się jakość relacji – lepsze i bardziej satysfakcjonujące związki.

Badania naukowe przeprowadzone na całym świcie wykazały, że medytacja uważności obniża kluczowe wskaźniki chronicznego stresu, pozwala skutecznie walczyć z poważnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak chroniczny ból, nowotwory a nawet może osłabić  uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Jak pokazują badania regularne praktykowanie uważności poprawia działanie układu odpornościowego, dzięki czemu pomaga zwalczać przeziębienia, grypę i inne choroby.

Kurs MBSR to cykl ośmiu spotkań (raz w tygodniu – 2,5 h) oraz jedno dłuższe spotkanie (Dzień Uważności) w kameralnej grupie. W trakcie spotkań będziemy odkrywać czym jest uważność (zmysły, odczuwanie ciała, praca z ciałem – uważne poruszanie się, chodzenie), doświadczymy świadomego oddychania oraz odwołując się do doświadczeń przyjrzymy się naszym automatycznym reakcjom na stres. Będziemy przyglądać się sferze myśli i uczuć a także poznawać nasze schematy w kontaktach z innymi i poznawać możliwości porozumiewania się w uważny sposób.

Spotkania obejmują cały program 8 – tygodniowego Kursu MBSR wg profesora Jona Kabata – Zinna. Kluczową rolę w kursie odgrywa zaangażowanie uczestników. Na każdej sesji uczestnicy otrzymują materiały oraz trzy nagrania, które stanowią bazę do samodzielnego praktykowania.

Jako prowadząca jestem w kontakcie z uczestnikami kursu telefonicznie i mailowo.

Agnieszka Marszałek certyfikowana nauczycielka uważności programu MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction), MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living) i trenerka rozwoju osobistego. Założycielka Akademii Uważności. Prowadzi kursy, warsztaty, szkolenia promujące świadome życie poprzez uważność. Jest też nauczycielem akademickim, doświadczonym pedagogiem i muzykiem. Użyczyła również głosu do nagrań ćwiczeń polskich wersji książek Eline Snel. 
Więcej na stronie: http://akademiauwaznosci.pl/o-mnie/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.