O mnie

o mnieNazywam się Agnieszka Marszałek i jestem certyfikowanym trenerem uważności MBSR (Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech), MBCL (Teacher Training Programme ) oraz  trenerem rozwoju osobistego (Studium Trenerów Rozwoju Osobistego, Life Coaching Collage we Wrocławiu).

Założyłam Akademię Uważności, w ramach której prowadzę kursy MBSR, warsztaty, szkolenia oraz regularną praktykę mindfulness promując świadome życie poprzez uważność.

Jestem nauczycielem akademickim i prowadzę zajęcia ze studentami na podstawie autorskiego programu opartego na technikach uważności. Jako doświadczony pedagog i muzyk, od wielu lat z sukcesami zajmuje się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży.

Użyczyłam głosu do nagrania ćwiczeń na CD do polskich wersji książek Eline Snel „Uważność i spokój żabki”,  „Daj przestrzeń…i bądź blisko”, „Moja supermoc uważność i spokój żabki. Historie, gry i zabawy mindfulness” oraz „Uważność małej żabki”. Objęłam patronatem pierwsze polskie wydanie książki „Twoje zdrowie potrzebuje Ciebie. Lekcje mindfulness w medycynie” Sakiego Santorellego.

W mojej wieloletniej pracy jako nauczyciel zetknęłam się z wszechobecnym stresem. Wśród nauczycieli stres jest główną przyczyną wypalenia zawodowego i wielu chorób psychosomatycznych. Dzieci i młodzież również doświadczają wielu stresujących sytuacji.

Nieumiejętność radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami jak i wyzwaniami, które niosą ze sobą kolejne etapy edukacji wywołuje wśród młodych ludzi agresję, lęk i bezradność.

Moje obserwacje w pracy zawodowej oraz doświadczenia życiowe skłoniły mnie do badania  i pogłębiania wiedzy na temat stresu i jego wpływu na człowieka. Uczestniczę w wielu szkoleniach i seminariach poszerzając wiedzę o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu i człowieka jako integralnej całości. Mam również doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, wykładów, szkoleń i kursów dla różnych grup zawodowych m.in. dla psychoterapeutów, nauczycieli i ludzi związanych z biznesem. Uczestnicy treningów mają możliwość sprawdzenia na sobie jakie korzyści i efekty przynosi praktykowanie uważności w radzeniu sobie ze stresem w pracy oraz w różnych obszarach życia osobistego.

kontakt

Praktykując mindfulness zauważyłam jak zmienił się mój stosunek do zdarzeń życia codziennego i sposobu pojmowania tego co spotykam w swojej życiowej podróży. Dzięki uważności dostrajam się do doświadczeń, które pojawiają się tu i teraz czyniąc moje życie bogatym oraz pełnym treści. Jako nauczyciel uważności dzielę się z innymi wiedzą i doświadczeniem związanym z praktyką mindfulness. Pomagam innym dostrzegać możliwości lepszego radzenia sobie ze stresem i podnoszenia jakości życia.

Dzięki mindfulness zyskujemy wgląd w zwyczaje umysłu, które powodują niepotrzebne cierpienie i uczymy się również, jak te zwyczaje zmienić.

Moje doświadczenia medytacyjne: od kilkunastu lat regularna praktyka medytacyjna jest stałym elementem mojego życia. Uczestniczę również w odosobnieniach w Polsce jak również w Europie i Azji.

Moje zainteresowania: interesuje mnie kultura Dalekiego Wschodu, którą poznaję podróżując do odległych zakątków Azji. Ćwiczę jogę i nordic walking. Cenię sobie życie rodzinne i spotkania z przyjaciółmi.