Praktyka stała – ruszyła :)

27 marca 2014 rozpoczęliśmy wspólną grupową praktykę mindfulness,  w postaci pochodzącej z nurtu MBSR (prof. J.Kabat-Zinn’a).

Na pierwszym spotkaniu oprócz praktyki formalnej i uważnego dzielenia się doświadczeniami ustaliliśmy kilka ważnych kwestii dotyczących spraw organizacyjnych.

Spotykamy się raz w tygodniu (wtorki) godz.18.30 – 20.00 w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, ul. Cieplicka 11A (Cieplice) 🙂

Na spotkaniach każdorazowo prowadzę praktykę formalną mindfulness: skanowanie ciała, pracę z oddechem, uważny ruch, chodzenie, siedzenie (prowadzone oraz w ciszy). Jest też przestrzeń dla wszystkich na uważne mówienie oraz słuchanie.

Zapraszam każdego kto jest zainteresowany praktyką grupową, która wzmacnia systematyczność i dyscyplinę. Wszyscy są mile widziani bez względu na zaawansowanie w praktyce. Na spotkania zapraszam również osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o mindfulness i doświadczyć praktyki uważności.

Osoby początkujące mogą przyjść wcześniej (godz.18.00), aby uzyskać więcej informacji na temat praktyki lub 8-tygodniowego kursu redukcji stresu metodą MBSR.

 

„Umysł jest jak spadochron – działa tylko wtedy, kiedy jest otwarty”

                                                                                                    Frank Zappa

 

 „Podobnie jak doskonalimy umiejętność jazdy na rowerze albo gry na fortepianie, kiedy często ćwiczymy, tak samo możliwe jest „wyhodowanie” zdrowszego mózgu poprzez praktykowanie uważności.”

 

                                                    fragment z książki „10 minut uważności” Goldie Hawn

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii kursy, Praktyka stała. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.