Weekend z Uważnością [część 1]

UWAŻNOŚĆ (MINDFULNESS) – Twoja odpowiedź na stres [część 1]

W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie wszędobylska technologia cyfrowa towarzyszy nam całą dobę, gdzie robimy kilka rzeczy na raz, np. jemy odpisując jednocześnie na maile i oglądamy telewizję, zatracamy jeden z najistotniejszych aspektów naszego życia – UWAGĘ.

W wyniku rozkojarzenia spada JAKOŚĆ wszystkich naszych działań a rosnące wymagania jakie stawiamy sobie i innym oraz jakie inni stawiają nam powodują napięcia i narastający stres.

To właśnie STRES powoduje spadek naszej odporności i zapadanie na wiele chorób a tym samym jest odpowiedzialny za spadek jakości naszego życia. Stresu nie jesteśmy w stanie uniknąć. Okazuje się jednak, że nad stresem można mieć kontrolę, jak również można nauczyć się zapobiegać jego skutkom.

Warto wiedzieć, że nie każdy stres jest zjawiskiem negatywnym. Wszyscy znamy taki jego rodzaj, który mobilizuje do działania. Całkowita wolność od stresu nie istnieje. Każdy z nas zawsze czymś się stresuje, mniej czy bardziej. Określony poziom tego stanu napięcia jest niezbędny i chroni przed uczuciem znudzenia. Zagrożeniem staje się dopiero stres długotrwały. Każdy człowiek inaczej radzi sobie ze stresem.

cdn.

===========================================
Autorką wpisu jest AGNIESZKA MARSZAŁEK, certyfikowany trener MBSR (Program Redukcji Stresu za Pomocą Uważności /Mindfulness Based Stress Reduction), która poprowadzi dwudniowy warsztat w Jeleniej Górze:
„WEEKEND Z UWAŻNOŚCIĄ (MINDFULNESS) – Twoja Odpowiedź na STRES!”

Przyjdź na Warsztat:
http://ideaclub.pl/weekend-z-uwaznoscia-mindfulness/

Ten wpis został opublikowany w kategorii kursy, Weekend z Uważnością. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.