Weekend z Uważnością [część 2]

UWAŻNOŚĆ (MINDFULNESS) – Twoja odpowiedź na stres [część 2]

Chcąc zapanować nad swoim życiem, dać wytchnienie swojemu organizmowi, relaksujemy swoje ciało poprzez wysiłek fizyczny, wyjazdy do spa, masaże i inne aktywności. Wypoczęte i zrelaksowane ciało, to również lepszy nastrój i chęć do życia.

Wracając jednak do swoich obowiązków w pracy, w domu, doświadczamy trudnych i często nieprzyjemnych sytuacji. Pojawiają się natrętne myśli, emocje powodujące napięcia, usztywnienie jak również ból w ciele. Uruchomiony kołowrót myśli powoduje, że efekt wypoczynku znika. Nerwowość i lęk opanowują nasze ciało i umysł…

Jak PORADZIĆ SOBIE z niepokojem, wirem myśli, które ten niepokój potęgują?

UWAŻNOŚĆ (MINDFULNESS) jest antidotum na naturalne tendencje naszych umysłów i serc niepotrzebnie utrudniających nam życie.

UWAŻNOŚĆ jest szczególnym stosunkiem do doświadczenia lub sposobem pojmowania życia, który zmniejsza cierpienie i czyni życie bogatym i pełnym treści.

Jeżeli zdarza Ci się żyć w poczuciu zaciśnięcia, w napięciu i dyskomforcie – UWAŻNOŚĆ przyniesie Ci dobre zmiany.

cdn.

==================================

Autorką wpisu jest AGNIESZKA MARSZAŁEK, certyfikowany trener MBSR (Program Redukcji Stresu za Pomocą Uważności /Mindfulness Based Stress Reduction), która poprowadzi dwudniowy warsztat w Jeleniej Górze:
„WEEKEND Z UWAŻNOŚCIĄ (MINDFULNESS) – Twoja Odpowiedź na STRES!”

Dołącz do Uczestników:
http://ideaclub.pl/weekend-z-uwaznoscia-mindfulness/

… Uważne jedzenie (Mindfulness eating)

uwazne-jedzenie

Ten wpis został opublikowany w kategorii kursy, Weekend z Uważnością. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.