Weekend z Uważnością [część 3]

UWAŻNOŚĆ (MINDFULNESS) – Twoja odpowiedź na stres [część 3]

PRAKTYKA UWAŻNOŚCI uczy metod i dostarcza narzędzi skutecznego radzenia sobie ze stresem w życiu, obniża ogólne napięcie psychofizyczne organizmu, zwiększa poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu i znacznie podnosi JAKOŚĆ ŻYCIA.

Jeśli właśnie teraz jesteś w kiepskim nastroju, być może pojawia się myśl: „może kiedyś spróbuję, zapiszę się na warsztaty lub kurs MBSR, gdy przybędzie mi sił, będę w lepszej kondycji, teraz nie jestem w stanie”. Zatrzymaj się na chwilę i nie osłabiaj się słynnym „od jutra się zmienię”.

Wiele lęków i obaw bierze się ze zmęczenia. Nie poddawaj się negatywnym stanom i oddal wyrzuty sumienia, że nie robisz różnych rzeczy, aby poczuć się inaczej.

W warsztatach uważności lub kursie MBSR można uczestniczyć bez żadnego przygotowania czy doświadczenia.

Dzięki prowadzonej przez nauczyciela praktyce uważności wyciszysz swój umysł i zyskasz energię, która pozwoli Ci na podjęcie działań na nowo, kreatywnie i z pogodniejszym spojrzeniem na rzeczywistość.
Helena, Uczestniczka warsztatu napisała:
„Czym jest dla mnie uważność? Na pewno nowym stylem i jakością życia. To takie proste: spacer, rozmowa, prowadzenie auta, oddychanie-to wszystko zyskało nową jakość. Na kursie MBSR nauczyłam się zatrzymywać w biegu, powstrzymywać od oceniania i oczekiwania rezultatów. Niezwykle ważna dla mnie jest możliwość przyjrzenia się własnym myślom oraz świadomość, że myśli nie są faktami. Nie da się określić całego zakresu dobra, którego doświadczam dzięki mindfulness w moim życiu. Ten proces, który rozpoczął się na kursie MBSR i wciąż się rozwija. Poznaję go dzięki warsztatom i wiem, że warto :)”

cdn.

==============
Autorką wpisu jest AGNIESZKA MARSZAŁEK, certyfikowany trener MBSR (Program Redukcji Stresu za Pomocą Uważności /Mindfulness Based Stress Reduction), która poprowadzi dwudniowy warsztat w Jeleniej Górze:
„WEEKEND Z UWAŻNOŚCIĄ (MINDFULNESS) – Twoja Odpowiedź na STRES!”

Zapraszamy na warsztat 11-12 kwietnia!

Zobacz:
http://ideaclub.pl/weekend-z-uwaznoscia-mindfulness/

Ten wpis został opublikowany w kategorii kursy, Weekend z Uważnością. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.