Kilka słów o uważności w Gajowym Zaciszu

Wakacyjne spotkanie z uważnością” odbyło się w ciepłej i serdecznej atmosferze Gajowego Zacisza. Był to czas i miejsce, gdzie mogliśmy zwolnić, zatrzymać nasze aktywności, zostawić obowiązki i „wyjść” z ról jakie spełniamy w naszym życiu. Byliśmy bardziej dla siebie i bliżej siebie.

akademia_weekend

Praktykowanie uważności stworzyło nowe możliwości kontaktu z własnym ciałem i „zaprzyjaźnienia się” z  umysłem. Doświadczanie, obserwacja, wspólne dzielenie się wrażeniami sprawiły, że czas zyskał inny wymiar. To co zwykle nam umyka i na co nie zwracamy uwagi nabrało znaczenia. Uważne przeżywanie chwil, jedzenie, chodzenie, kontakt z naturą pozwoliły nawiązać również bliższy kontakt z tym co jest wewnątrz nas. Wszyscy mieliśmy poczucie, że znamy się od dawna a doświadczanie teraźniejszości zbliżyło nas do siebie. Dziękuję wszystkim za ten wspólny czas. Tu i teraz.

                                                                                                                   Agnieszka Marszałek

akademia_weekend2

Uważność uczy nas otwierania oczu. To ważne ponieważ wokół nas są światy, które bezustannie lekceważymy. Tu i teraz. Możemy do nich wejść, zatrzymując automatyczny bieg naszych działań i myśli.

                                                                                                         Christophe Andre

Ten wpis został opublikowany w kategorii kursy, Weekend z Uważnością. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.